Pic Pic Pic Pic



Новини і Події

Інформація про життя Публічної бібліотеки Збаразької міської ради та Дитячої бібліотеки в 2024 році


ПЕРЕЙТИ ДО НОВИН БІБЛІОТЕК-ФІЛІЙ


26 Березня 2024р. Збаразька ДБ.

Pic

Ліна Василівна Костенко — безкомпромісна та чесна. Вона завжди говорила те,
що думала, і не соромилася бути відвертою.
Може, саме тому в усі часи її поезія промовляє до кожного, незалежно від статі, віку, вподобань.
Твори поетеси можна перечитувати не тільки в день її народження,
адже творчість Ліни Костенко поза часом.

25 Березня 2024р. Збаразька ДБ.

Pic Pic Pic

Справжня детективна атмосфера панувала на недільному засіданні КнигоМанів.
В книгах, які учасники, з власного читацького досвіду, рекомендували для читання, наявні загадкової події та невідомі обставин які обовʼязково мають бути з'ясовані.
КнигоМани малюнками підтверджували сюжети своїх книг, створювали фотороботи «злочинців», грали в гру «Шпигун».
Зустріч видалася захоплива та атмосферна.
КнигоМани, які завітали у бібліотеку - Анастасія Вархомій, Злата Депутат,Єва Мозиль,Sofia Ostrovska, Марʼяна Маркиєвич, дякують 18 учасникам, які спостерігали за зустріччю онлайн в соціальній мережі Instagram,та запрошують всіх до спілкування.

22 Березня 2024р. Збаразька ДБ.

Pic Pic

Із-за моря, із тепла, здалеку
Прилетіли в рідний край лелеки.
За народним повір’ям, лелеки приносять на своїх крилах холод і навіть сніг. Предки говорили «Лелеки прилетіли — на крилах снігу принесли». Правда це, чи – ні, міркували учасники заняття для дітей 7-10 років за методикою storytelling. А ще згадували, як в народі називають лелек, читали книги про цих величних птахів , ділилися своїми бьордингами та майстрували кумедних бузьків. Ну і, звичайно, мали руханку та невеличкий перекус.

21 Березня 2024р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

Презентація книжки Іванни Гриців «Доторкнися до мого серця» відбулась 21 березня, у Всесвітній день поезії.

Pic Pic Pic

Дуже особливим, по-родинному затишним видався цьогорічний Всесвітній день поезії у Публічній бібліотеці Збаразької міської ради. У читальному залі цього закладу відбулась неординарна подія. Молода поетеса Іванна Гриців представила близькому колу родичів, колег, друзів, читачів, бібліотекарів свою першу поетичну збірочку «Доторкнися до мого серця».
✅Здібності до поетичної творчості Іванка проявила ще у 13 років, коли написала свій перший вірш, за яким почали з’являтися й інші. Згодом їх набралось аж на маленьку книжечку, яку їй у шкільні роки допомогли видати вчителі.
Взятися до видання теперішніх зрілих віршів надихнув Іванну наш відомий поет і літературний редактор, керівник літературної студії «Рушник» Володимир Кравчук. Саме йому і поетесі Іванні Тарас авторка висловлювала щирі слова вдячності за підтримку і сприяння у виданні її першої ластівки. Видрукувана книжка у тернопільському видавництві «Астон». І вже багато її примірників потрапили до рук збаразьких шанувальників поезії.

18 Березня 2024р. Збаразька ПБ.

Pic

18 березня виповнюється 72 роки Юрію Винничуку - нашому живому класику, письменнику, журналісту, літературознавцю, публіцисту, перекладачу.
Юрій Винничук є однією з наймасштабнішою постаттю сучасного українського літературного процесу: блискучим прозаїком, поетом, перекладачем, упорядником, актором, редактором, колумністом, містифікатором.
"Дич є дич. Не знаю, скільки віків має пролетіти, щоб московити зробилися людьми. Наразі ми бачимо озвірілу орду, яка готова вбивати все, що рухається.", - написав Юрій Винничук про рашистських окупантів.
Юрій Винничук - дворазовий переможець конкурсу "Книга року ВВС": у 2005 р. - за роман "Весняні ігри в осінніх садах", у 2012 - за роман "Танго смерті".
У 2019 р. роман "Танго смерті "отримав відзнаку читацьких симпатій польської літературної нагороди Angelus. У 2020 р. Юрій Винничук отримав літературну премію імені Івана Корсака за історичні романи "Аптекар" та "Сестри крові". Він пише твори і для дітей. За казками Юрія Винничука створено чудові мультфілми.
Твори Юрія Винничука перекладено багатьма мовами світу. Він же перекладає з англійської, валлійської, слов'янських мов.
Народився письменник 18 березня 1952 р. у Станіславі (нині - Івано-Франківськ). Закінчив Івано-Франківський педагогічний інститут (учитель української мови і літератури) і філологічний факультет Прикарпатського університету імені В.Стефаника.
У 1970-80-х роках Юрій Винничук привернув увагу КГБ своїми поширеними у самвидаві "чорними" історіями, у нього робили обшуки. У 1974 р. переїхав до Львова

14 Березня 2024р. Збаразька ДБ.

Pic Pic Pic

Сьогодні знайомитися з книгами з Книжкової валізки, які наша бібліотека отримала за підтримки Goethe-Institut, завітали учні 3-А класу Збаразького ліцею N1.
Дітям дуже сподобалося наповнення валізки, а особливо її незвичайний мешканець-книжковий черв'як, з яким всі хотіли потоваришувати та сфотографуватися.
Приємного, захопливого читання, та до нових зустрічей.

07 Березня 2024р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

Проєкт «Слідом за #Голосами» вирушив у мандри та 7 березня дістався Збаража.
В читальному залі Відділ обслуговування Публічної бібліотеки Збаразької міської ради відбулася презентація антології "Голоси". У книзі зібрано прозові та поетичні тексти та роздуми тридцяти учасників Всеукраїнський форум військових письменників, що стали рефлексіями, а почасти й хронологією пекельних місяців 2022-2023 років.
ДЯКУЄМО нашим гостям: полковнику та письменнику Скоростецькому Володимиру (Vla Skor), співзасновнику Форуму, директорці Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука Таня Пилипець, упорядниці антології, співзасновниці Форуму, модераторці, Білута Наталія, автор фб проєкту «Голоси», голос проєкту, Харачко Ігору, технічному директору Форуму, автору музики до поезій авторів Форуму, Садовській Наталії, логістка Форуму, координаторці подій за неймовірну атмосферу під час заходу.
Щиро дякуємо за можливість почути тих, хто захищає нашу Україну! Будемо з нетерпінням чекати на нові зустрічі з вами!

04 Березня 2024р. Збаразька ДБ.

Pic Pic Pic

"Мої фентезі" - тема яку обговорювали КнигоМани на черговій зустрічі.
Говорили про пригоди юного чарівника Гаррі Поттера і його друзів з серії фантастичних романів англійської письменниці Джоан Роулінг «Гаррі Поттер». Основний сюжет присвячений боротьбі Гаррі проти темного чаклуна лорда Волдеморта, який намірюється стати безсмертним, повалити чаклунський керівний орган званий Міністерством магії і підкорити всіх чарівників і маґлів (не чарівників).
Разом з підлітками, героями повісті Валентина Бердта «Все починається в 13», опинилися влітку в селі, де потрапили у справжні пригоди, не раз навіть містичні – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами та паранормальними подіями, від яких не занудьгуєш, а навпаки – наковтаєшся страху…
Офлайн спілкувалися - Злата Депутат, Анастасія Вархомій та 15 учасників, які долучилися до зустрічі онлайн в соціальній мережі Instagram.

02 Березня 2024р. Збаразька ПБ.

Pic

4 березня - 75 років від дня народження людини-легенди українського пісенного мистецтва, Героя України Володимира Івасюка.
«Етот гуцул стал нам поперек дорогі, но ми єго уберьом».
Влада й музична еліта намагалися змусити Володимира Івасюка співати російською про велич Радянського Союзу. А він не лише відмовив КДБ у співпраці, а ще й гучно заявив на весь СРСР і світ: українська естрада існує, вона модерна та хітова.
Володимир Івасюк — геніальний український співак і композитор. «Червона рута», «Пісня поміж нас», «Я піду в далекі гори», «Залишені квіти», «Балада про дві скрипки» — ці та інші пісні українці люблять і досі співають. Комуністи намагалися їх заборонити, а коли не вийшло — ігнорувати. Але музика Івасюка була настільки новаторською для тих часів, що у США, попри залізну завісу, навіть вдалося видати платівку Володимира. Життя українського генія, сповнене любові до музики та України, закінчилось трагічно і було несправедливо коротким: у віці 30 років радянська влада підступно вбила композитора в лісі, у Брюховичах, поблизу Львова. . .

27 Лютого 2024р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

Хто вам сказав, що я слабка, що я корюся долі?"
До 153-ї річниці від Дня народження видатної української поетеси, підопічні КУ "Центр надання соціальних послуг"Збаразької міської ради підготували та провели захід ‼️«Незгасна зоря України»‼️
Леся Українка - український символ нескореності та життєлюбства. Жінку, яку не зламали ані хвороба, ані трагічне кохання, ані інші життєві обставини.
Промовці заходу, поважні добродійки Центру, розповідали цікаві факти із життя поетеси, декламували поезію читали уривки з творів співали пісні.
Леся Українка пройшла прекрасне і складне життя. Їй доля подарувала щастя залишити свій слід на землі, на якій народилася та яку прославила. Її називають: Одержимою, Співачкою досвітніх вогнів, Квітка Ломикамінь, Дочкою Прометея.
А вона - зірка⭐ яка спалахнула і згасла.
Твій голос в пісні нашій, в нашому житті,
Твоя зоря цвіте над рідним краєм,
Так! Ти жива! Ти будеш вічно жити!
Ти в серці маєш те, що не вмирає Захід доповнила книжкова виставка-інсталяція "Збагни її безмежжя духу" підготовлена працівниками Відділ обслуговування Публічної бібліотеки Збаразької міської ради

21 Лютого 2024р. Збаразька ПБ.

Pic

21 лютого - Міжнародний день рідної мови.
Рідна мова для кожного українця - це джерело національної ідентичності, культурного багатства та єдності.
В реаліях сьогодення важливо не лише відзначити Міжнародний день рідної мови, а й взяти на себе відповідальність за збереження та розвиток української мови.
Ми повинні підтримувати українську мову в усіх аспектах життя - в розмовах, письмових повідомленнях, в соціальних мережах у нашій культурі та мистецтві.
Ми могутні й міцні у своїй мові.
Наше слово – наша сила!

20 Лютого 2024р. Збаразька ПБ.

Pic Pic

В читальному залі розкрито книжкову виставку-реквієм «Янголи Інститутської», на якій демонструється унікальна книга-фотолітопис, трилогія «Майдан. Революція Гідності», подарована бібліотеці Володимиром Голоднюком, батьком Героя Небесної сотні Устима Голоднюка. Представлено також документальну і художню літературу про події на Майдані, про відвагу і трагедію Небесної сотні.
10 років пройшло з того часу. 10 років, а кожен з нас майже погодинно памʼятає ті дні, а особливо - 20 лютого 2014 року…Не забудемо…
Вічна пам’ять і слава Героям Небесної сотні. Тримайте небо над Україною, наші Янголи. Нам зараз особливо потрібна ваша підтримка.

16 Лютого 2024р. Збаразька ПБ.

Pic

16 лютого в Україні державне свято - відзначаємо День єднання.
У цього свята поки що немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що українці як ніколи єдині та попри все готові виборювати свою незалежність і своє майбутнє.
У найтемніші часи українці мають бути єдиною, непереборною силою і гуртуватися перед навалою жорстокого ворога. Сьогодні єдність для нас набуває особливого значення. Ми всі йдемо пліч-о-пліч. Військові, волонтери, просто небайдужі. Бо лише так можна перемогти.
Дякуємо всім захисникам і захисницям, які борються за цілісність і свободу країни.
Пам'ятаймо та шануймо наших національних героїв.
Світла пам’ять тим, хто віддав життя за наше майбутнє.

15 Лютого 2024р. Збаразька ПБ.

Pic Pic

А біль Афгану - навіки в душі й тепер не замовкає."
15 лютого цього року минає 35 років з часу виведення військ з території Республіки Афганістан. Війна в чужій країні залишила гіркий, болючий слід у долях українських родин. Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто сьогодні не з нами.
Дякуємо усім воїнам-афганцям, та іншим учасникам бойових дій на територіях різних держав, які сьогодні захищають територіальну цілісність нашої держави.
Повага та уклін їм за патріотизм, відвагу, мужність і стійкість.
Директор і працівники Публічної бібліотеки ЗМР взяли участь в урочистостях і вшануванні учасників бойових дій на території інших держав, а також у відділі абонементу розкрито книжкову виставку-пам'ять "Дорогами Афганістану", на якій представлені матеріали та нові книги з цієї теми.

14 Лютого 2024р. Збаразька ПБ.

Pic Pic

Сьогодні 14 лютого Міжнародний День книгодарування.
День, який об’єднує тих хто закоханих у книги І ми разом з підопічними КУ "Центр надання соціальних послуг"Збаразької міської ради завітали у Публічна бібліотека Збаразької міської ради де наші щирі🤗 і добрі друзі, працівники Відділ обслуговування Публічної бібліотеки Збаразької міської ради Tetiana Stakhiv та Мар'яна Шмігель ознайомили з історією виникнення свята показали відеофільм про палке та щире кохання Тараса Шевченка презентували виставку-інсталяцію "Любові таїна одвічна"
Пам'ятаймо‼️
Книга – один із найцінніших винаходів людства, що вміщує щирі та добрі історії про життя та кохання, сіє правду, добро, любов, вчить жити і любити❗ Завдяки читанню люди вчаться добру, дружбі, взаємодопомозі, любові до ближнього, почуттю співпереживання – усьому тому, що допомагає людині стати Людиною Любов витала у повітрі. Усі бажаючі ділилися теплими і водночас хвилюючими історіями свого першого кохання та отримали неймовірні валентинки виготовлені дітками гуртка "Валькірії" та вихованцями Збаразький будинок дитячої та юнацької творчості під керівництвом чудових волонтерів Збаразька районна організація Товариства Червоного Хреста України

12 Лютого 2024р. Збаразька ДБ.

Pic Pic Pic

До нас вчергове завітали КнигоМани. Сьгодні, в силу певних обставин, засідання частково відбувалося в онлайн форматі в мобільному додатку Google Meet.
На обговорення винесли книгу «Втеча з бібліотеки містера Лімончелло» Кріса Грабенштайна. Хтось читав книгу безпосередньо перед зустріччю, а хтось згадував вже давно прочитане…Та це не завадило КнигоМанам пограти в гру на основі книги на платформі Kahoot! , а також обговорити всіх героїв на предмет їх негативних та позитивних якостей, сильних та слабких сторін.
«Втеча з бібліотеки містера Лімончелло» - захоплююча подорож у світ книжкової магії та пригод. Автор Кріс Грабенштейн створив захоплюючий сюжет, який занурює читача у чарівний світ книг та бібліотеки.
Учасники сьогоднішнього засідання: Злата Депутат, Анастасія Вархомій, Sofia Ostrovskyi. До нових зустрічей!

09 Лютого 2024р. Збаразька ДБ.

Pic Pic Pic

До нас вчергове завітали КнигоМани. Сьгодні, в силу певних обставин, засідання частково відбувалося в онлайн форматі в мобільному додатку Google Meet.
На обговорення винесли книгу «Втеча з бібліотеки містера Лімончелло» Кріса Грабенштайна. Хтось читав книгу безпосередньо перед зустріччю, а хтось згадував вже давно прочитане…Та це не завадило КнигоМанам пограти в гру на основі книги на платформі Kahoot! , а також обговорити всіх героїв на предмет їх негативних та позитивних якостей, сильних та слабких сторін.
«Втеча з бібліотеки містера Лімончелло» - захоплююча подорож у світ книжкової магії та пригод. Автор Кріс Грабенштейн створив захоплюючий сюжет, який занурює читача у чарівний світ книг та бібліотеки.
Учасники сьогоднішнього засідання: Злата Депутат, Анастасія Вархомій, Sofia Ostrovskyi. До нових зустрічей!

07 Лютого 2024р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

в читальному залі бібліотеки відбулась презентація збірки «На струнах глосарію» уродженки с. Доброводи, знаної поетеси, громадської діячки, читачки і шанувальниці нашої бібліотеки Марія Назар. Своєю тринадцятою поетичною книжкою авторка занурила присутніх в літературний дивосвіт Тернопілля, і, зокрема, Збаражчини. Славетні імена майстрів слова зазвучали по-новому завдяки використанню оригінального жанру - глоси. Видання присвячене 40-річчю заснування Тернопільського обласного обʼєднання Національної спілки письменників України. Вихід в світ цієї книжки - це справжня подія в літературному колі не тільки Тернопільщини, але й всієї України. Бо збірка в такому жанрі - це справжнє високе мистецтво слова, це відчуття характерів і стилю ста тридцяти восьми авторів, яким присвячені вірші. Поетична глоса написана і для Марії Іванівни її подругою-поеткою:
«Словами геніального поета
Озвучений чуттів мажорний тон
У гамі мелодійного куплета:
Любов жива, як вічності закон».
Зануритись в шляхетний жанр глоси Марії Назар допомагали ведучі Світлана Світлична і Тетяна Стахів.
В своєму виступі Марія Іванівна розповіла про те, як народжувалась книжка «На струнах глосарію», згадувала про земляків-митців слова, друзів з літературної спілки, поділилась майбутніми творчими планами.
Серед присутніх в залі були: бібліотекарі бібліотек-філій Публічної бібліотеки ЗМР; письменниця Олена Рутецька, яка присвятила подрузі по перу Маріі Назар вірш та оригінальний поетичний монофон, де всі слова починаються з літери «Ф»; колега по краєзнавчій роботі, педагогиня, викладачка географії, Ніна Марцинишин, - теж радо вітала авторку з виходом у світ нової книжки.
Першоцвіттям весняних вісників- крокусів і теплими словами подяки за співпрацю поділилась з поетесою директор Публічної бібліотеки ЗМР Оксана Бойко.

31 Січня 2024р. Збаразька ПБ.

Pic

31 січня день народження в нашої землячки, уродженки с. Доброводи, поетеси, публіцистки, педагогині, популяризаторки літератури на Тернопіллі, невтомної мандрівниці, активної читачки і шанувальниці бібліотеки - Марія Назар!
Наша бібліотека вдячна Марії Іванівні за довгі роки плідної дружби, співпраці, цікавих зустрічей, теплого спілкування.
Засилаємо пані Марії найщиріші вітання

29 Січня 2024р. Збаразька ПБ.

Pic

Крути - символ героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, приклад незламності, відваги і боротьби проти численного ворога.
29 січня, 106 років тому, українські вояки й добровольці на кілька днів зупинили наступ більшовиків на Київ.
Саме вони забезпечили тоді такий необхідний час для міжнародного визнання Української Народної Республіки та надання їй військової допомоги для відбиття російської агресії.
З тих пір, Крути стали справжнім символом боротьби за незалежність України, а Герої Крут вважаються чи не першими «кіборгами» української армії.
Нині Крути стали ще й символом сучасної війни за незалежність України. Адже у березні 2022р. нащадки більшовиків - рашисти, намагаючись захопити Київ, розстрілюючи наші міста та села, знищили і Меморіал Героїв Крут. Але як і століття тому, загарбники зустрілися з героїчним опором українських захисників і зазнали ганебної поразки.
За понад сто років у росіян не змінилися способи ведення війни, вони і далі продовжують робити свої страшні злочини. Вбивство українських військовополонених в Оленівці, блокування обмінів, нелюдські умови, знущання і звірства в полоні, провокація з військово-транспортним літаком під Бєлгородом: росія, порушуючи закони ведення війни, використовує питання військовополонених для психологічного тиску.
Запекла боротьба нашого народу за свою свободу триває.
Вічна памʼять полеглим,
слава і честь Героям, які боронили і боронять Українську
ержаву!
В бібліотеці розкрито книжкову виставку, присвячену Дню памʼяті Героїв Крут.

29 Січня 2024р. Збаразька ДБ.

Pic Pic Pic

До нас вчергове завітали КнигоМани. Сьгодні, в силу певних обставин, засідання частково відбувалося в онлайн форматі в мобільному додатку Google Meet.
На обговорення винесли книгу «Втеча з бібліотеки містера Лімончелло» Кріса Грабенштайна. Хтось читав книгу безпосередньо перед зустріччю, а хтось згадував вже давно прочитане…Та це не завадило КнигоМанам пограти в гру на основі книги на платформі Kahoot! , а також обговорити всіх героїв на предмет їх негативних та позитивних якостей, сильних та слабких сторін.
«Втеча з бібліотеки містера Лімончелло» - захоплююча подорож у світ книжкової магії та пригод. Автор Кріс Грабенштейн створив захоплюючий сюжет, який занурює читача у чарівний світ книг та бібліотеки.
Учасники сьогоднішнього засідання: Злата Депутат, Анастасія Вархомій, Sofia Ostrovskyi. До нових зустрічей!

27 Січня 2024р. Збаразька ПБ.

Pic

27 січня виповнюється 185 років від дня народження Павла Чубинського - автора слів державного гімну України, відомого вченого-етнографа, поета, журналіста, юриста, активного діяча українського національного руху (1839-1884).
Його науковий доробок за радянських часів був значною мірою знищений, оскільки виходив далеко за рамки офіційної ідеології, але його слово, віра в майбутнє свого народу "ще не вмерли" і будуть жити повік.

27 Січня 2024р. Збаразька ДБ.

Pic

27 січня - 185 років з дня народження Павла Платоновича Чубинського.
З цієї нагоди в бібліотеці розкрито книжкову виставку «Безсмертний автор Державного Гімну України».
Для більшості українців він відомий передусім як видатний учений-етнограф та автор вірша «Ще не вмерла України ні слава, ні воля..», текст першого куплету якого став Державним Гімном України. Однак Павло Чубинський відзначався рідкісно широким діапазоном наукових зацікавлень, надзвичайно багато зробивши не лише як етнограф і фольклорист, але й як економіст, статист, мовознавець, демограф, бібліограф, правознавець, соціолог. Внесок, зроблений Чубинським в народознавство, важко переоцінити. Його етнографічні і фольклористичні дослідження донині слугують важливим підґрунтям розвитку вітчизняної наукової думки.
Твори Чубинського тривалий час були заборонені, хоча ними щедро послуговувалося безліч радянських науковців без посилань на автора.

25 Січня 2024р. Збаразька ДБ.

Pic Pic

Якщо довго дивитися з вікна протягом тривалого часу, то напевне побачиш птаха, незалежно від того, буде це в центрі великого міста, чи в сільській місцевості.
Ми з учасниками проєкту "Діти України" для дітей 7-10 років за методикою storytelling пригадували які ж птахи залишаються в нас зимувати, чим вони взимку харчуються, та як витримують суворі морози. А ще читали та розглядали книжку Ірени Панаріної "ПтахАбетка" та інші книги про птахів, робили для них смаколики, мали руханку та смачний перекус.
А ви підгодовуєте пташок взимку?

22 Січня 2024р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

22 січня, в залі Збаразької школи мистецтв відбувся громадсько-мистецький захід «Соборна. Незламна. Єдина», в якому взяли участь працівники Публічної бібліотеки ЗМР. Про важливість події Акту Злуки розповіла в своєму виступі директор Оксана Бондар.
Урочистості продовжились святковим концертом, який вкотре засвідчив мистецькі таланти Збаражчини.
В бібліотеці розкрито книжкову виставку «Єдність, скроплена кровʼю», на якій представлено літературу, історично повʼязану з датою Соборності, а також книги про видатних діячів того періоду.
Вже традиційно цей день відзначається символічним єднанням областей, які багато років тому були частинами ЗУНР та УНР. Цьогоріч представники Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей зустрілися на мості поблизу Кам'янець-Подільської фортеці.
Акт Злуки - це здійснення мрій українців, які боролися та помирали за соборну та незалежну країну. В єдності - сила! Сьогодні ми продовжуємо це доводити у боротьбі за свою свободу.
День Соборності України - це не лише про здобуття омріяного, а й пам'ять про мільйони Героїв, які присвятили життя ідеї Незалежної України. Це вияв поваги до споконвічного прагнення українців: здобути та зберегти етнічну і територіальну цілісність.
Дякуємо ЗСУ, що тримають над нами небо!

19 Січня 2024р. Збаразька ДБ.

Pic Pic

На черговому занятті з учасниками проєкту "Діти України" для дітей 7-10 років за методикою storytelling говорили про мужніх воїнів - захисників України. Читали та обговорювали казку "Різдвяна радість" Олени Ходюк, розмірковували про те, чим діти можуть допомогти нашим захисникам, робили майстерку з виготовлення патріотичних листівок, зігрівались ароматним чаєм з печивом та колядували.
Діти вклали в роботу не лише старанність, а й душу, бо щиро бажають підтримати солдатів та подякувати за їх мужність та відвагу

16 Січня 2024р. Збаразька ПБ.

Pic

До Дня памʼятів «кіборгів» в читальному залі розкрито книжкову виставку.
«Кіборги вистояли, не вистояв бетон», — фраза, яка назавжди вписана у сучасну історію України. Бої за Донецький аеропорт — одні з найзапекліших у війні на Сході України — тривали з травня 2014-го до 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ. Оборона летовища стала символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали почесне ймення «кіборги». 16 січня вся Україна вшановує пам’ять героїв-«кіборгів».
В останні дні захисту Донецького аеропорту 19 та 20 січня – там загинуло 58 вірних синів України… За офіційними даними, захищаючи донецький аеропорт, загинуло понад 200 українських військових, пів тисячі було поранено.

12 Січня 2024р. Збаразька ПБ.

Pic

«Тобі, Україно моя, і перший мій подих, і подих останній тобі».(Василь Еллан-Блакитний).
12 січня виповнюється 130 років від дня народження Василя Еллана-Блакитного - знакової, проте напівзабутої постаті періоду Розстріляного Відродження.
Василь Еллан-Блакитний- письменник, публіцист, громадсько-політичний діяч. Людина, без якої літературне життя Харкова 1920-х не було б таким, як ми його знаємо. Саме він є засновником журналів "Всесвіт" і "Червоний перець". Василь Блакитний ніколи не забував про національну культуру. Закликав зробити українську мову "мовою Жовтня", маючи на увазі широке її впровадження в усі сфери державного й суспільного життя. Павло Тичина запевняв: якби не було Василя Блакитного, українська культура не мала б Олександра Довженка, а Микола Бажан в автобіографічній поемі “Дебора” (1968) зізнавався про трьох кумирів тодішньої української молоді: «Вчать нас нечуваних нами пісень Тичина, Блакитний, Чумак». Василь Еллан-Блакитний прожив всього 31 рік(мав ваду серця) - і його смерть всіляко прискорювала більшовитська влада. Згодом, у 1930–1950-х роках ім’я Блакитного, як і його твори, було заборонено. Радянська влада затаврувала його, як «буржуазного націоналіста» й «бандита», і навіть засудила посмертно до найвищої міри покарання. Було демонтовано надгробок в Харкові, а товаришів - розстріляно чи заслано до Сибіру.
В нашій бібліотеці немає книг Василя-Еллана Блакитного, але є книги, присвячені його життю і творчості, добірку яких пропонуємо.

9 Січня 2024р. Збаразька ПБ.

Pic Pic

9 січня - 100 років від дня народження видатної людини.
Як же йому, вірменину, треба було любити Україну, щоб так про неї розповісти і зачарувати її образом увесь світ! І як владі потрібно було її не любити, щоб, коли "Тіні забутих предків" з грандіозним тріумфом облетіли кінотеатри багатьох країн, зробити вигляд, що нічого не відбулось. І цькувати Сергія Параджанова до кінця його життя.
Його дітище й досі ніхто не обійшов. Легендарний фільм залишається номером один в списку 100 найкращих стрічок в історії українського кіно. За кількістю міжнародних нагород він увійшов до книги рекордів Гіннеса. "Скромні українські кінематографісти навіть не уявляють, що на їхній фільм в Парижі стоять у чергах усю ніч", - захопливими відгуками західна преса вибухнула з перших днів показу.
Свою шану режисеру висловили зубри кінематографу - Фелліні, Антоніоні, Куросава, Годар. Анджей Вайда, стоячи на колінах, поцілував його руку. Завдяки міжнародному визнанню такого масштабу, радянські чиновники не посміли навічно покласти український кіношедевр на полицю.

6 Січня 2024р. Збаразька ПБ.

Pic Pic Pic

В приміщенні Комунальної установи "Публічна бібліотека Збаразької міської ради" 6 січня 2024 року відбулась зустріч Польського культурно-освітнього товариства «Збараж», присвячена циклу різдвяних і новорічних свят, де учасники колядували, читали книгу (Анна Катерина Еммеріх "Життя Пречистої Діви Марії" польською мовою), обговорювали свою діяльність минулого року, та складали плани на майбутнє.
Товариство вітає бібліотеку з Різдвом Христовим та Новим роком, дякує за гостинність і дарує бібліотекарям подарунок із Болеславця (місто-партнер Збаража). Вітаємо також усіх мешканців Збаржа та околиць і всіх наших друзів.
Хочемо подякувати друзям із Польщі за підтримку у важкі часи, за справжню дружбу та теплі родинні стосунки. Особливу подяку хочемо висловити членам Товариства любителів Львова та південно-східного пограниччя відділ в Болеславцю (голова пані Барбара Смоленська). Також хочемо подякувати Głogowska Edukacja Kresowa (Jerzy Akielaszek, Piotr Paliszkiewicz, Jan Walczak...) за їхню підтримку. Особлива подяка групі волонтерів із Вроцлава акція «Врятуй від забуття могилу прадіда» (пані Данута Красніцька). Ми хочемо подякувати нашим друзям з Глубчиць, Кракова, Битома та інших міст.
Але ми не вперше отримуємо подарунки для Збаража з Польщі та інших країн через місто-побратим Болеславець. Дуже дякуємо. Дякуємо за різдвяні побажання та шоколадки, за роки спільної праці, за дружбу та теплі родинні стосунки. Віримо, що такі теплі стосунки триватимуть і надалі.
Бажаємо всім друзям перемоги добра над злом, миру, здоров’я, щастя, добробуту та Божої опіки.

1 Січня 2024р. Збаразька ПБ.

Pic

Символічно, що в перший день нового року українці відзначають день народження Провідника української нації Степана Бандери. Це особлива, символічна дата для національної боротьби.
1 січня 1909-го в селі Старий Угринів (нині Івано-Франківська область) народився Степан Бандера, 115-у річницю від дня народження відзначаємо сьогодні.
Людина - легенда, символ, один із найвідоміших борців за незалежність України у XX столітті та один із головних ідеологів українського націоналізму.
Степан Бандера очолював Організацію українських націоналістів (революційну) і Закордонні частини ОУН у 1946–1959 роках. Українською повстанською армією безпосередньо командували Василь Івахів, Дмитро Клячківський, Роман Шухевич і Василь Кук.
Степана Бандеру нацисти 4 роки тримали в ув’язненні, зокрема, в одиночній камері концтабору Заксенгаузен. Відрізаний від світу, він не знав, чи продовжують боротися побратими в Україні. Але лідер ОУН все одно не погодився відкликати Акт відновлення Української Держави.
30 червня 1941 року ОУН(б) проголосила «Акт відновлення Української Держави».
А вже 5 липня Степан Бандера через відмову відкликати «Акт відновлення…» був посаджений у Кракові під домашній арешт, а в подальшому був в’язнем тюрем у Берліні; звідти потрапив до концтабору Заксенгаузен. Почалися масові арешти учасників ОУН – за деякими даними, було заарештовано 80% керівного складу ОУН(б). «Відновлена держава» не проіснувала й тижня.
Степан Бандера був убитий агентом КГБ Богданом Сташинським у Мюнхені у 1959 році.
Нині Україна переживає те, проти чого невпинно боровся Степан Бандера, і з цієї причини його ім'я так часто лунає з ворожих вуст. Для росії, яка тримає за мету поневолення та руйнування, ім'я Степана Бандери дорівнює стійкості та незламності України.
Діяльність Степана Бандери була надзвичайно багатогранною.
Він є автором декількох праць, в яких ґрунтовно розроблено теологічні і теоретичні засади українського націоналізму, зокрема, «Перспективи Української Революції»(1958).
Ця книга, ряд інших видань і документів, які детально розкривають біографію Провідника ОУН, представлені на виставці «Життя, присвячене свободі», що розкрита у відділі абонементу, і відеозапис якої пропонуємо переглянути.