Графік роботи

Пн...Пт. – 10.00-18.00
Неділя – 10.00-15.00
Вихідний – Субота




Районна бібліотека для дітей.

Коротка історична довідка

В грудні 1945 року рішенням Збаразької районної Ради депутатів трудящих було відкрито Збаразьку районну бібліотеку для дітей. У складних умовах післявоєнного часу ця справа привернула увагу передових кіл громадськості на чолі яких став вчитель Ярослав Михайлович Штойко.
Розміщалась бібліотека в центрі міста, в старовинному будинку який раніше належав адвокату єврею. Займала дві кімнати з паркетною підлогою, кахельними грубками, з балконом та великими вікнами. З інвентаря на той час в бібліотеці були два тумбові столи, кілька старих крісел, два дерев’яні стелажі, виготовлені в місцевій майстерні. В перші дні заснування в бібліотеці нараховувалось 242 книги, які подарували місцеві мешканці та військові. Більшість книг було видано російською мовою.
Багато літератури надходило в дарунок з бібліотек міст Києва та Одеси. З 1946 року книжковий фонд становив 954 примірники книг. На цей час налагодилось централізоване надходження літератури. Станом на 1.01.1960 року книжковий фонд нараховував 22422 примірники книг.
В 1946році на посаду завідуючої бібліотеки було призначено Барчук Неонілу Володимирівну, яка мала спеціальну освіту. З 1952 року бібліотекарем дитячої бібліотеки працювала Журавська Олена Іллінічна. В 1953 році було введено одиницю завідуючої читальним залом. Всього працювало на той час три бібліотекарі.
Завідували бібліотекою Левенець Марія Іванівна, Бондар Марія Сергіївна. На даний час бібліотеку для дітей очолює Огінська Тетяна Григорівна.
Читачі бібліотеки зустрічалися з Грицьком Бойком, Марією Познанською,Володимиром Виговським, Миколою Сиротюком, Олександром Покришкіним, Василем Драбошинцем, Андрієм Скоцем, Романом Іваничуком, Петром Тимочком, Яремою Гояном та Василем Довжиком.
Неодноразові зустрічі відбувалися і з місцевими поетами – членом Національної спілки письменників України, лауреатом літературно-мистецької премії ім. Іванни Блажкевич – Володимиром Кравчуком, Володимиром Вербовецьким, Тетяною Піщенко, Остапом Шуплатом.

Сьогодні читачами бібліотеки є 1800 користувачів-дітей та організаторів дитячого читання. Фонд бібліотеки на 1.01.2011року становить 29196 примірників.

 

Центральна районна бібліотека для дітей складається з таких підрозділів:

 

  • Відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
  • Відділ обслуговування учнів 5-9 класів
  • Читальний зал для учнів 1-9 класів.
  •  

    В бібліотеці працюють гурток «Юні друзі книги» (відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 кл.)та клуб «Підліток і відповідальність» (відділ обслуговування учнів 5-9кл.).
    Бібліотека є районним методичним центром по роботі з дітьми, надає методичну та практичну допомогу сільським та шкільним бібліотекам. Забезпечує участь бібліотек району у Всеукраїнських, обласних, районних заходах по популяризації книги.
    Відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
    - здійснює обслуговування дошкільників, учнів молодших класів, їхніх батьків та організаторів дитячого читання;
    - надає вільний доступ даної категорії читачів до книжкового фонду, широко популяризує літературу шляхом організації книжкових виставок, тематичних поличок, переглядів літератури;
    - проводить цікаві форми масової роботи: години спілкування, голосні читання, літературні години, творчі виставки, зустрічі з цікавими людьми.
    Відділ обслуговування учнів 5-9 класів
    - надає вільний доступ до книжок та створює умови самостійного пошуку книги;
    - виконує тематичний та бібліографічний підбір літератури для написання реферату, твору;
    - організовує читацькі конференції, подорожі по книгах, конкурси, вікторини, морально-правові години, літературні ігри, вікторини та інші форми роботи.
    Читальний зал
    -надає в користування енциклопедії, словники, довідники, книги з різних галузей знань, періодичні видання.
    -проводить консультації біля ДБА;
    -виконує всі види довідок;
    - здійснює пошук необхідної інформації;
    - організовує різні види виставок для кращого розкриття книжкового фонду;
    -проводить огляди та перегляди літератури, години народознавства, години поезії, усні журнали, зустрічі з письменниками та поетами.